شبکه سازی کسب و کار

۱۰ دلیل برای اینکه شبکه سازی برای کسب و کار شما ضروری است

شبکه سازی نه تنها در مورد تبادل اطلاعات است، بلکه به عنوان راهی برای ایجاد روابط طولانی مدت با منافع متقابل نیز عمل می کند. در این مطلب از بیزون شرح می دهیم که چرا شبکه سازی باید در هسته اصلی کسب و کار شما باشد.

اهمیت این جمله که “تنهایی فقط مال خداست” را دست کم نگیرید. این موضوع را نه فقط برای زندگی شخصی، بیشتر برای کسب و کار سرلوحه قرار دهید. خیلی از ما برای دستیابی به موفقیت حرفه ای نیاز به تلاش جمعی داریم. بسیاری از افرادی که در کار حرفه ای خود موفق بوده اند، دلایل عمده موفقیتشان عموما مهارت ارتباطی و شبکه سازی قوی و محکمی است که با گذشت زمان ایجاد کرده اند.

اما این سوال اهمیت دارد که با چه کسانی ارتباط برقرار کنید که باید گفت با افرادی که ارتباط با آنها، اهمیت بیشتری برای کسب و کار دارد. به این ترتیب لازم نیست با همه ارتباط برقرار کنید. در عوض ، ابتدا بررسی کنید که چگونه می توانید در موفقیت آنها نقش داشته باشید، علاوه بر این که چگونه از دانش آنها بهره مند می شوید.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که اگر شما واقعاً می خواهید کسب و کار خود را شروع کنید، شبکه سازی باید یک جنبه اساسی از کارتان باشد.

شبکه سازی

شبکه سازی ، راهی برای تبادل نظر

شما هرگز نمی توانید بدون گوش دادن به حرف دیگران، میزان دانش خود را بسنجید. موفقیت در کار حرفه ای عمدتا به مجموعه اطلاعات یا ایده هایی مربوط می شود که در گذشته به دست آورده اید. وقتی شبکه سازی می کنید، کسب و کارتان را برای حفظ روابط طولانی مدت و اعتماد متقابل پرورش می دهید. وقتی ایده ای از کسی دریافت می کنید، علاوه بر اینکه یک ارتباط موثر برقرار می کنید، می تواند به شما در کسب و کار و زندگی هم کمک کند.

 

شبکه سازی باعث می شود شما قابل توجه باشید

افرادی که به دنبال تبلیغات یا برای کسب و کار، سیاست و یا حتی شهرت هستند بیشتر از شبکه سازی استفاده می کنند. افراد به سرعت نگاهشان به سمت کسی جذب می شود که دارای قابلیت های قوی تری برای ارتباط هستند. هنگامی که شما هم از نظر تخصص و هم از خدمات ارائه شده خود متمایز باشید ، این امر زمینه همکاری را ایجاد می کند که به نوبه خود باعث ایجاد کسب و کار می شود. بسیاری از متخصصان یاد گرفته اند که چگونه قدرت شبکه سازی خود را پرورش دهند و در مسیر شغلی خود برای همکاران و مشتریان مختلف دید بیشتری ایجاد کنند.

 

راهی برای ایجاد فرصت های جدیدتر

وقتی در معرض دید افراد قرار می گیرید، این موضوع راه را برای فرصت های جدیدتر باز می کند. افراد کارآفرین و حرفه ای که با گذشت زمان شبکه سازی کرده اند ، به دلیل وجود فرصت های جدیدتری که از طریق شبکه سازی به روی آنها باز شده است، با کمترین تلاش توانسته اند گسترش پیدا کنند. فرصت هایی مانند ملاقات با مشتری های مناسب یا حتی ملاقات با افرادی که از مسیر شغلی شما فراتر هستند می تواند سنگ بنای پیشرفت شما باشد.

شبکه سازی کسب و کار

ارزیابی مجدد صلاحیت خود

شبکه سازی خودش یک چیز است، اما اینکه بتوان از آن استفاده کرد چیز دیگری است. ممکن است فکر کنید سطح فعلی شما در کسب و کارتان تمام توان شما باشد. اما آیا تا به حال نگاهی عمیق به سطوح مختلف شغل انتخابی خود و چگونگی رسیدن افراد دیگر با موقعیت های مشابه داشته اید؟ اما بیایید صادق باشیم. خیلی از افراد به دلیل همین شبکه ها و کانال های ارتباطی راه پیشرفت را طی کرده اند.

 

شبکه سازی ، راهی برای خلاقیت

هر کسی که با او ارتباط دارید به واسطه پیشینه و تجربه ای که سپری کرده است، ارتباط هایی که دارد، یک مسیر خلاق را به شما ارائه می دهد که می تواند چاره گشای کسب و کارتان باشد. حتی یک تعامل ساده با یک نفر می تواند یک کار تحقیقاتی یک ساله را دگرگون کند و منجر به دستیابی به موفقیت شود. افراد موافق که توانسته اند ایده های خود را به اشتراک بگذارند، در طول مسیر با ایده های خلاقانه بیشتری برخورد کرده اند.

 

پشتیبانی از طریق افراد بانفوذ

همه افراد به یک مسیری از موانع رشد کسب و کارشان عبور کرده اند و کسب و کارشان را نجات داده اند. این راه می تواند تعدیل نیرو یا حتی گرفتن کمک مالی باشد. با این حال در یک شبکه سازی خوب با افراد با نفوذ از همان مسیر شغلی می توانید به عنوان پشتیبانی در هر زمانی که احتیاج دارید استفاده کنید. این افراد با نفوذ می توانند با مشاوره دادن یا ارجاع دادن شما به اسپانسر مالی مناسب ، به شما در مدیریت چالش ها کمک کنند.

شبکه سازی

رشد شرایط فعلی

توسعه وضعیت کسب و کار شما بسته به نوع تمرکز شما در مسیر شبکه سازی ، یک فرآیند طولانی مدت است. کارآفرین های موفق عموما کسب و کارشان را مدیون همین شبکه سازی هستند.

 

رشد اعتماد به نفس

شبکه سازی ابزار اصلی رشد در یک کسب و کار حرفه ای است. وقتی توانایی داشتن شبکه سازی را داشته باشید اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. اعتماد به نفسی که با گذشت زمان ایجاد شده است می تواند شما را در موقعیت مثبتی قرار دهد که در مواجهه با مشکلات شما را از مخمصه نجات دهد.

 

روابط طولانی مدت ایجاد کنید

شبکه سازی یک رابطه متقابل است و با داشتن یک ارتباط مناسب می تواند به پیشرفت حرفه شما کمک کند. گرچه ممکن است شبکه سازی یک رویکرد آسان و سریع برای ایجاد یک رابطه طولانی مدت نباشد. اما تبدیل آن به یک روند دو طرفه می تواند دریچه ای برای یک رابطه محکمتر را باز کند.

نظرات کاربران