تولید محتوا لوازم آرایشی

تولید محتوا لوازم آرایشی و نکات آن

لوازم آرایشی یکی از پرفروش ترین محصولات در سراسر جهان است. تمایل خانم ها و البته آقایان به آراستگی باعث می شود شرکت های لوازم آرایشی هر روز بیشتر از دیروز دست به تولید محصولات جدید در این حوزه بزنند. در این میان مهم است که شما چطور با تولید محتوا لوازم آرایشی اقدام به جذب مخاطب کنید. در واقع این روزها سایت ها و بلاگ ها اولین فضاهایی هستند که مخاطبان در آنها اقدام به جستجو برای آشنایی با محصولات جدید آرایشی می کنند. شما می توانید با تولید محتوا لوازم آرایشی برند خود را تثبیت و افزایش فروش فوق العاده ای را تجربه کنید.

سئو در تولید محتوا لوازم آرایشی

برای بهینه سازی سئو در هنگام تولید محتوا لوازم آرایشی باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 1. جستجوی کلمات کلیدی مرتبط
 2. استفاده از کلمات کلیدی  در برچسب ها و عنوان بهینه شده
 3. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان های اصلی، زیر عنوان ها، توضیحات متا و URL
 4. درج پیوندهای داخلی به صفحه مربوط به محصول و دسته مربوطه
 5. استفاده از محتوای تکمیلی مانند اینفوگرافیک ها، فیلم ها و تصاویر
تولید محتوا لوازم آرایشی

مزایای تولید محتوا لوازم آرایشی

 • فعالیت در حوزه ی تولید محتوا لوازم آرایشی به افزایش رتبه سایت شما کمک می کند. مبنا قرار دادن کلمات کلیدی در تولید محتوا به شما کمک می کند صدای خود را به مخاطبی که در حال جستجو در موتورهای جستجو است برسانید. علاوه بر این استفاده از لینک های داخلی و لینک کردن محصولات مرتبط به یکدیگر یک روش خوب و کاربردی برای افزایش ترافیک و رتبه سایت است.
 • بک لینک از دامنه های معتبر می تواند یک عامل مهم در رتبه بندی باشد و سایت شما را معتبرتر کند. تولید محتوا لوازم آرایشی خوب یکی از روش هایی است که شما می توانید بر اساس آن از سایت های مرتبط و معتبر بک لینک بگیرید.
 • تولید محتوا با کیفیت بالا باعث ایجاد ترافیک بیشتر برای شما می شود. محتوای با کیفیت شما در شبکه های اجتماعی دست به دست شده و به راحتی موفق می شوید بدون انجام هزینه ی اضافه مخاطبان جدید، جذب کنید.
 • تولید محتوا خوب مخاطبان شما و کاربران سایت را ترغیب می کند در خبرنامه ی شما عضو شوند و شما به راحتی می توانید یک لیست خوب از مخاطبان خود تهیه کنید.
 • تولید محتوا یک روش هدایت مخاطب در مسیر خرید است. شما می توانید با این روش، مخاطب خود را با جدیدترین محصولات آرایشی آشنا کرده و حتی در او ایجاد نیاز کنید. علاوه بر این می توانید با ارائه ی نقد و بررسی های صادقانه اعتماد مخاطب را جلب کنید.
تولید محتوا لوازم آرایشی

نکات مهم در تولید محتوا لوازم آرایشی

 1. اهمیت استفاده از کلمه کلیدی را جدی بگیرید.

احتمالا یکی از سوالاتی که هنگام تولید محتوا لوازم آرایشی رو به رو هستید این است که باید در مورد چه بنویسید؟ پاسخ شما “کلمه کلیدی” است. با جستجو در گوگل می توانید بهترین و رقابتی ترین کلمات کلیدی مرتبط با حوزه ی کاری خود را پیدا کنید. در واقع تولید محتوا لوازم آرایشی، باید در مورد نیازهای مخاطب باشد و شما می توانید با شناسایی کلمات کلیدی، نیازهای مخاطب را نیز شناسایی کنید. استفاده از کلمات کلیدی صحیح در تولید محتوا به موتورهای جستجو کمک می کند راحت تر محتویات سایت شما را ارزیابی و دسته بندی کرده و به کاربران خود ارائه کنند.

شما می توانید با جستجوی سایت همکاران و رقبای خود در گوگل، کلمات کلیدی که پرکاربرد تر است را شناسایی کنید. علاوه بر این می توانید از نرم افزارها و سرویس های مختلف دیگر که به طور تخصصی به آنالیز سایت شما می پردازند و کلمات کلیدی مرتبط با حوزه ی کاری شما را مشخص می کنند، استفاده کنید.

 1. جوابی ارائه کنید یا سوالی بسازید.

همانطور که گفتیم در تولید محتوای لوازم آرایشی شما باید پاسخگوی نیازهای مخاطبین خود باشید. موضوعاتی مانند “معرفی رژ لب های بادوام”، “فواید هالورونیک اسید” و یا “نحوه آموزش کانتورینگ” می تواند پاسخی برای سوالات مخاطبین شما باشد. اما می توانید یک قدم جلوتر رفته و در مخاطب، نیاز ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر پوست خشکی دارند و نمی دانند چه مرطوب کننده ای مناسب آنهاست شما کرم های حاوی هالورونیک اسید را به آنها پیشنهاد دهید و یا اگر هنوز نمی دانند چطور می توان با آرایش صورت استخوانی تری داشته باشند، کانتور را به آنها معرفی کنید.

 1. قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید.

برای تولید محتوا لوازم آرایشی باید این کار را جایی انجام دهید که مخاطب شما حضور دارد. شبکه های اجتماعی این روزها پرمخاطب ترین رسانه های دنیا هستند، در نتیجه باید سعی کنید متناسب با آنها تولید محتوا انجام دهید. فعالیت در شبکه های اجتماعی میزان تعامل شما را با مخاطب بالا می برد و این تعامل، موجب ایجاد اعتماد و در نهایت فروش بیشتر خواهد شد.

 1. در قالب ویدیو تولید محتوا کنید.

این روزها تولید محتوای تصویری طرفداران بسیاری دارد و شما می توانید به راحتی با ارائه ی یک نقد و بررسی ویدیوئی و یا آموزش نحوه استفاده از یک محصول آرایشی در قالب ویدیو بسیار مورد توجه قرار بگیرید و مخاطبان جدید پیدا کنید. یکی از موضوعات دیگری که می تواند با محوریت آن تولید محتوای لوازم آرایشی انجام دهید، چگونگی انجام یک آرایش کامل با استفاده از محصولات یک برند و یا عادت های درست و غلط آرایشی است.

مقالات مرتبط:

۶ اشتباه تولید محتوا و راهکارهایی برای جلوگیری از آنها

۶ تاکتیک برای تولید محتوای یوتیوب

نظرات کاربران