موفقیت کمپین گوگل ادز

نحوه محاسبه موفقیت کمپین گوگل ادز

اگر کار خود را به تازگی شروع کرده اید و یا می خواهید کسب و کار خود را ارتقا ببخشید؛ قطعا با کمپین های گوگل ادز برخورد کرده و یا نام آن ها را شنیده اید. کمپین های گوگل ادز در واقع یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستند و اگر در آن ها موفق شوید، بیننده های بیشتری از وب سایت شما دیدن می کنند و ترافیک سایتتان بالا می رود. موفقیت کمپین گوگل ادز می تواند به شما کمک کند تا فروش سایت خود را افزایش دهید و مشتریان خاص خود را پیدا کنید. البته این کار آسان نیست و برای انجام آن باید استراتژی های مناسبی را انتخاب کنید. در این مقاله به شما روش های مختلف موفقیت کمپین گوگل ادز را آموزش می دهیم و می گوییم که بهترین آن ها کدام است.

موفقیت کمپین گوگل ادز را چگونه می توان کسب کرد؟

موفقیت کمپین گوگل ادز

همان طور که می دانید گوگل ادز می تواند امکانات بسیاری را مانند افزایش تعداد بینندگان وب سایت، افزایش فروش کسب و کار به صورت آنلاین و بیشتر دیده شدن کسب و کار تان در اختیار شما قرار دهد.

استراتژی و راهکار هایی که در ادامه ذکر می کنیم می توانند به شما در موفقیت کمپین گوگل ادز کمک کنند:

 1. پیش از شروع هر چیزی ابتدا باید تقاضای مشتریان خود را در نظر بگیرید و دریابید که تقاضا برای کار و یا محصول شما چقدر است. در واقع این بررسی برای موفقیت کمپین گوگل ادز ضروری است. اگر افراد زیادی علاقه مند خدمات و یا محصولات شما نباشند، تلاش هایتان عملا بر باد خواهد رفت و احتمال موفق شدن بسیار کاهش می یابد. در نتیجه قبل از شروع کار خود لازم است سوالاتی را از خود بپرسید و بکوشید تا پاسخ هایشان را به دست آورید. پرسیدن این سوالات به شما در فهمیدن میزان تقاضای مشتریانتان کمک خواهد کرد:
 • آیا خدمات و یا محصولات شما برای مخاطبان مفید و مناسب است؟
 • فکر می کنید که مخاطبان مورد نظر شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستند؟
 • آیا محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید، خواهان زیادی دارد؟
آیا محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید، خواهان زیادی دارد
 1. حتما برای کمپین گوگل ادز خود هدف روشن و واضحی را در ذهن داشته باشید و به آن فکر کنید. در ابتدایی ترین حالت، شما موفقیت کمپین گوگل ادز را برای افزایش میزان دنبال کنندگان، افزایش فروش و یا افزایش محبوبیت کسب و کار خود نیاز دارید. قبل از شروع کار یک کمپین مانند مورد پیشین این موارد را در نظر بگیرید:
 • چه مخاطبانی را در نظر دارید؟
 • به وسیله کمپین گوگل ادز می خواهید به چه هدف/اهدافی برسید؟
 • مشتریان یا مخاطبان به دنبال کدام کلمات کلیدی مرتبط با شغل شما هستند؟
 • چگونه می توانید از تبلیغ خود استفاده کنید تا آن را با کلمات کلیدی ای که کاربران در گوگل جست و جو می کنند، هماهنگ و مرتبط بسازید؟
 • برای مخاطبانی که تبلیغ شما را در کمپین گوگل ادز مشاهده می کنند، چه کاری می خواهید انجام دهید؟

شما باید برای موفقیت کمپین گوگل هدف خود را کاملا بشناسید و بدانید که چه چیزی را می خواهید از آن دریافت کنید. با داشتن هدف به آسانی می توانید با کمک این کمپین مخاطبان را به سوی وبسایت خود بکشانید.

کمپین گوگل ادز
 1. برای موفقیت کمپین گوگل ادز علاوه بر انجام راهکار هایی که ذکر کردیم شما باید انواعی از کلمات کلیدی مرتبط با هدف خود را در استراتژی اصلی خود اضافه کنید. به یاد داشته باشید که گوگل زمانی تبلیغ شما را نشان می دهد که کلمات کلیدی ای که کاربر جست و جو کرده است در صفحه تان یافت شود.

در واقع هنگامی که کاربر عبارت و یا کلمات کلیدی ای که تبلیغ شما بر اساس آن ها شکل گرفته است جست و جو می کند، موتور جست و جو گوگل تبلیغ شما را به آن ارائه می دهد. در نتیجه شما باید استفاده از کلمات کلیدی بهینه و مناسب را در استراتژی کاری خود قرار دهید و فراموش نکنید که آن ها بسیار حائز اهمیت هستند و می توانند به رونق وبسایت شما سرعت بدهند.

جمع بندی

موفقیت کمپین گوگل ادز می تواند به شما در افزایش سود آوری و افزایش بازدید از وب سایت کمک بزرگی بکند. با این حال شما باید کسب و کار خود را در صورتی آغاز کنید که میزان قابل توجهی تقاضا برایش باشد. برای استفاده صحیح از کمپین های گوگل ادز می توانید از یک متخصص دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید. در این مقاله علاوه بر توضیحاتی درمورد کمپین های گوگل ادز برایتان توضیح دادیم که چگونه می توان فهمید آن ها در کار خود موفق بوده اند. همچنین بیان کردیم که برای اخذ بهترین نتیجه از این کمپین بهتر است چه کار هایی انجام دهید و چه سوالاتی از خود بپرسید.

نظرات کاربران