پیج فروشگاهی

آموزش ساخت پیج فروشگاهی

اگر به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی علاقه مند هستید اما مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید با کمک وردپرس (WordPress) و ووکامرس (WooCommerce)، هر کسی می تواند به راحتی یک پیج فروشگاهی ایجاد کند؛ بدون اینکه نیازی به متخصص تجارت الکترونیک یا توسعه دهنده با تجربه باشد. ووکامرس و وردپرس با هم تمام ابزار ها، منابع و کمک های لازم را برای ایجاد یک پیج فروشگاهی در وب سایت شما فراهم می کنند. در این مقاله توضیح می دهیم که چگونه با استفاده از ووکامرس و وردپرس یک پیج فروشگاهی بسازید تا بتوانید با اطمینان صفحه فروشگاه خود را برای فروش موفق ایجاد کنید.

شروع کار با محصولات ووکامرس

پیج فروشگاهی

برای شروع استفاده از ووکامرس و گوتنبرگ برای ایجاد یک صفحه فروشگاه، گام اولیه نصب رایگان افزونه ووکامرس است. ویرایشگر وردپرس از قبل در وب سایت وردپرس شما گنجانده شده است، بنابراین نیازی به نصب جداگانه آن نیست. اما راه اندازی ووکامرس نیازمند چند مرحله ساده برای نصب، فعال سازی و پیکربندی آن است.

برای شروع، به داشبورد وردپرس خود بروید و در بخش «افزونه‌ها» روی «افزودن جدید» کلیک کنید. «WooCommerce» را جست و جو کنید. این گزینه باید به عنوان یکی از برترین گزینه ها ظاهر شود. روی «نصب» کلیک کنید و پس از نصب «فعال کردن» را انتخاب کنید. در مرحله بعد از شما خواسته می شود که اطلاعات ضروری درمورد فروشگاه خود و مکان آن ارائه دهید. این اطلاعات برای اطمینان از فرایند های فروش و حمل و نقل بسیار مهم است. ووکامرس راهنمای روشنی درمورد جزئیاتی که باید بگنجانید ارائه می دهد.

هنگامی که فرایند راه اندازی را تکمیل کردید، آماده هستید که شروع به ساخت فروشگاه خود کنید. اولین قدم در ایجاد یک فروشگاه، افزودن محصولات است. در صورت تمایل می توانید فروشگاه خود را تنها با یک محصول راه اندازی کنید. با این حال توصیه می‌ شود که طیف گسترده‌ای از محصولات را برای پاسخگویی به ترجیحات خریداران مختلف ارائه دهید. شما همیشه می توانید محصولات جدید را بعدا در هر زمانی اضافه کنید.

ایجاد اولین محصول

ایجاد اولین محصول

هر محصولی که در سایت وردپرس خود می فروشید باید صفحه محصول اختصاصی خود را داشته باشد. هنگامی که یک محصول صفحه خود را دارد، می توان آن را به فروشگاه شما اضافه کرد.

توجه به این نکته مهم است که نیازی به ایجاد صفحه جداگانه برای هر گونه محصولی که ارائه می کنید ندارید. به عنوان مثال، اگر 3 طرح تی شرت مختلف را بفروشید که هر کدام در 3 رنگ و 4 سایز موجود است، لازم نیست 36 صفحه بسازید. در عوض، ساخت 3 صفحه محصول متمایز را برای هر طرح در نظر بگیرید و ویژگی هایی را بیان کنید که به خریداران امکان می دهد رنگ و اندازه دلخواه خود را انتخاب کنند. اطلاعات بیشتر درمورد ویژگی های محصول را در ادامه می گوییم.

ایده خوبی است که یک لیست از محصولاتی که نیاز به ساختن صفحه جدید دارند داشته باشید. برای شروع ساخت اولین محصول به داشبورد خود بروید، سپس روی «محصولات» کلیک کنید و «افزودن جدید» را انتخاب کنید.

قبل از انتشار اولین محصول خود، چند بخش وجود دارد که باید آن ها را پر کنید:

 نام محصول: آن را مختصر و توصیفی نگه دارید. از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی خودداری کنید.

توضیحات محصول: در این قسمت می توانید اطلاعات دقیقی درمورد آنچه که محصول را استثنایی می کند ارائه دهید. ترکیب و مواد اولیه آن، کاربرد ها و موارد دیگر را شرح دهید.

دسته بندی: توصیه می شود محصولات خود را به دسته های اصلی دسته بندی کنید. می ‌توانید وب ‌سایت رقبا را بررسی کنید تا ببینید که بهتر است چگونه محصولات خود را سازماندهی و دسته بندی کنید.

دسته بندی

برچسب: برچسب ها اختیاری هستند اما برای مرتب کردن محصولات مفید هستند. آن ها می توانند ویژگی هایی مانند رنگ، اندازه، سبک، طعم و موارد دیگر را توصیف کنند.

تصویر: حداقل یک تصویر با کیفیت بالا آپلود کنید که محصول را به طور موثر به نمایش بگذارد. تصاویری که محصول را در حال استفاده یا در حال پوشیدن نشان می دهند، اغلب بر تصاویر پس زمینه ساده ترجیح داده می شوند.

قیمت: همان طور که مشخص است قیمت محصول را مشخص کنید.

موجودی (اختیاری): اگر تعداد محدودی در دسترس دارید، برای جلوگیری از گران فروشی یک عدد موجودی اضافه کنید.

حمل و نقل: اگر محصولات را مستقیما برای خریداران ارسال می کنید، جزئیات حمل و نقل خود را ارائه دهید.

ویژگی ها (اختیاری): اگر محصول شما اطلاعات خاصی دارد، مانند نمونه تی شرت که قبلا گفته شد، می توانید آن ها را در اینجا اضافه کنید.

به یاد داشته باشید که قبل از انتشار اولین محصول خود، این بخش ها را تکمیل کنید.

جمع بندی

صرف نظر از محصولی که می فروشید، می توانید به راحتی با استفاده از ووکامرس و وردپرس یک پیج فروشگاهی در سایت وردپرس خود ایجاد کنید. با استفاده از افزونه رایگان ووکامرس، شما تمام ابزار های لازم را برای دسترسی آسان فروشگاه خود به بازدید کنندگان در اختیار دارید. با افزودن محصولات خود و مرتب کردن آن ها بر اساس ترجیحات خود با استفاده از ویرایشگر بلاک شروع کنید. هنگامی که راضی بودید، روی انتشار کلیک کنید. اگر می‌ خواهید گزینه‌ های سفارشی سازی بیشتری را داشته باشید، ووکامرس طیف گسترده ‌ای از افزونه‌ ها را در کتابخانه خود ارائه می ‌دهد که به شما امکان می‌ دهد فروشگاه خود را به وضعیت جدیدی ارتقا دهید.

نظرات کاربران