رضایت کارکنان

۱۴ کار جذاب که کارمندان را خوشحال می کند

رضایت کارکنان برای موفقیت کلی یک شرکت، مهم و ضروری است، به همین دلیل ایجاد جوی مثبت برای شرکت مهم است و باید به کارمندانش انگیزه بدهد و با ایجاد هیجان و الهام بخشیدن به کارکنان و همچنین جذب استعدادها در فرآیند استخدام، به فکر بالا بردن رضایت همه کارکنان شوند.

در حالی که هر کارمندی عاشق افزایش حقوق است، علاوه بر ارائه پول بیشتر، روش های دیگری هم برای پاداش دادن به کارمندان و خوشحال کردنشان وجود دارد.

در این مطلب از بیزون  ۱۴ ترفند برای رضایت کارمندان ارائه شده که توسط مشاغل بزرگ و کوچک می تواند مورد استفاده قرار بگیرد و رضایت کارکنان را به دنبال داشته باشد.

۱۴ ترفند رضایت کارکنان

۱٫ توسعه حرفه ای در محل کار

بسیاری از فیلم ها بر اساس شخصیتی ساخته شده اند که به عنوان کارمند سطح پایین در یک شرکت شروع  به کار می کند و آرزو می کند یک روز مدیرعامل شود. برخی از شرکت های بزرگ برنامه های توسعه حرفه ای برای رضایت کارکنان خود ارائه می دهند که می توانند این مسیر به ظاهر تخیلی را به واقعیت تبدیل کنند.

۲٫ ماساژ و یوگا

در هر موسسه ای نوع تغذیه، محیط دفتر و فرهنگ شرکت برای حمایت از سلامتی روانی و عاطفی کارکنان گزینه مهمی است. در کمال تعجب، اکثر ادارات گزینه غذایی سالم برای کارمندان را ندارند. بعضی از شرکتها برای سلامت و رضایت کارکنان گزینه هایی مانند ماساژهای هفتگی و کلاسهای یوگا دارند که در ساعات کاری در دسترس هستند تا اطمینان حاصل شود که همه در طول روز احساس راحتی، خوشحالی و خلاقیت می کنند.

۳٫ کتابهای رایگان

کارمندان عاشق کتاب رایگان به برنامه رایگان کتاب جذب خواهند شد. کارمندان می توانند یک لیست از کتابهای دلخواه را داشته باشند و با هم در طول سال به اشتراک بگذارند.

 

۴٫بستنی روزانه

شرکت بن و جری هر روز با سه عدد بستنی به کارمندان خود پاداش می دهد. اگرچه ممکن است بر خلاف بسیاری از برنامه های کارفرمایان و ارائه کار کارمندان باشد ولی با این کار رضایت کارمندان خود را جلب می کنند.

 

۵٫ نداشتن ساعت کاری رسمی

بعضی از مشاغل و کسب و کارها ساعت کاری دقیقی را شامل نمی شوند. در چنین شرکت هایی نفس انجام دادن کار مهم است نه تعداد ساعاتی که پشت میزشان نشسته اند. برای یک سری از مشاغل خانوادگی همین گزینه خیلی گزینه به درد بخوری برای رضایت کارکنان است.

شرکت نتفلیکس هم از این ترفند استفاده می کند و کارمندان در تمام سطوح را تشویق می کند تا وقت خود را آزادانه بگذرانند ، مخصوصا کسانی که تازه بچه دار شده اند، که این شرکت ادعا می کنند اغلب چهار تا هشت ماه مرخصی می گیرند، حتی اگر این شرکت سیاست های رسمی مرخصی والدین را نیز در دست نداشته باشد. اما ممکن است زمان تعطیلات کاملاً بیکار نباشند.

 

۶٫ برای رضایت کارکنان روزهایی را تعطیل کنید

هنگامی که سخت کار می کنید، مایه رضایت کارکنان است که چند روزی آنها را تعطیل کنید، مانند شرکت Metis Communications مستقر در بوستون. علاوه بر سه هفته مرخصی، کارکنان روزهای آخر تولد خود و یک هفته تعطیلات برای سال نو دارند. بعد از اینکه چهار سال در این شرکت کار کردید، هر سال هفته چهارم تعطیلی تشویقی به شما تعلق می گیرد. بعد از پنج سال اشتغال، کارمندان واجد شرایط گرفتن مرخصی روز سه شنبه در تابستان هستند. تعادل مناسب کار و زندگی از ویژگی های بارز فرهنگ شرکت Metis است.

 

۷٫ برای رضایت کارکنان روی بنیان خانواده متمرکز شوید

کمپانی Deloitte راهکارهایی عالی متمرکز بر والدین و بچه را ارائه می دهد. کارمندان واجد شرایط، چه مادر و چه پدر، می توانند تا ۱۶ هفته مرخصی والدین را برای ارتباط با نوزادان جدید پس از تولد یا فرزندخواندگی دریافت کنند. مرخصی همچنین می تواند برای مراقبت از همسر، شریک زندگی، فرزند، خواهر و برادر یا والدین با وضعیت بیمار استفاده شود. کارمندان واجد شرایط حتی می توانند با هزینه ۲۵۰۰۰ دلار هزینه های مربوط به فرزندخواندگی را به عنوان وام بگیرند.

 

۸٫ خدمات درمانی در محل

علاوه بر مزایای استاندارد بیمه درمانی ، Steelcase از سلامت کارمندان خود در محل کار مراقبت می کند. شرکت دارای مرکز بهداشت بهزیستی در محل است که کارمندان می توانند با یک ماساژ درمانی یا پرستار ثبت نام شده قرار ملاقات های خود را انجام دهند. این شرکت همچنین ایستگاه های مواد غذایی “وعده غذایی سالم” را در کافه تریاهای خود ارائه می دهد که در آن کارمندان می توانند به جای مراجعه به کافی شاپ و بوفه پس از کار، غذای مخصوص خانگی بخورند. Steelcase همچنین میزبان یک سری سخنرانی در مورد موضوعاتی مانند سلامتی شخصی و سالخوردگی است.

 

۹- حمایت از سلامت روان

Capital One Financial شرکتی دیگر است که سلامت کارمندان خود، از جمله سلامت روان آنها را تحت مراقبت قرار می دهد. برنامه کمک به کارکنان این شرکت خدمات مشاوره ای است که بصورت حضوری یا تلفنی و همچنین خدمات اطلاع رسانی در دسترس است. برای کمک به سلامت روان و رضایت کارکنان در تغییرات بزرگی مانند طلاق یا داشتن بچه ارائه می دهد.

 

۱۰٫ ادامه تحصیل

از آنجا که هزینه تحصیلات تکمیلی فراتر از چیزی است که بسیاری از مردم توانایی پرداخت آن را داشته باشند، شرکت ها به عنوان یک ارتقای شغلی کمک هزینه شهریه ارائه می دهند. در استارباکس – که برای بسیاری از افراد به عنوان یکی از شرکتهای آمریکایی شناخته شده است و دارای بهترین مزایای کارمندان است- دارای مزایای تمام وقت و نیمه وقت است که برای رضایت کارکنان در نظر گرفته شده است. افراد و کارکنان با شغل واجد شرایط می توانند از برنامه پیشرفت کالج این شرکت برای کسب مدرک لیسانس از طریق ایالت آریزونا استفاده کنند.

 

۱۱٫ بازپرداخت وام دانشجویی

برای کارمندانی که از قبل دارای مدرک تحصیلی هستند، وام های دانشجویی می توانند سالها ادامه داشته باشد. این امر باعث می شود تا شرکت هایی مانند PwC ، که به پرداخت بدهی وام دانشجویی کمک می کنند برای کارکنان جذاب باشد. PwC به کارمندان خود ماهانه مبلیغی را برای بازپرداخت وام دانشجویی می دهد.

 

۱۲٫گشت و گذار در ظهر

تولید کننده پوشاک در فضای باز پاتاگونیا کارمندان خود را ترغیب می کند تا از نظر جسمی فعال باشند. این شرکت مستقر در کالیفرنیا دوچرخه سواری، زمین والیبال و یوگا در محل را برای کارمندان خود فراهم می کند. این شرکت کارمندان تشویق می شوند که با اینکه گزارش کار روزانه خود را تحویل می دهند ولی زمانی در روز را به عنوان یک فعالیت برای گشت و گذار در محیط کاری در نظر بگیرند.

 

۱۳٫ مهمانی های شرکت

در برنامه توسعه موسیقی مستقر در سانفرانسیسکو ، اسمول ، کارمندان می توانند وسایل خود را برای جلسات دورهمی هفتگی این شرکت به دفتر بیاورند. همچنین مهمانی های تعطیلات مختلفی از جمله مهمانی های لباس هالووین، ناهار شکرگذاری ، شب های بازی چهارشنبه و مهمانی ماهانه کارائوکه برگزار می شود. در ایران هم خیلی از شرکتها برای کارکنان خود تولد می گیرند یا شب یلدا و شب چهارشنبه سوری برنامه جالبی تدارک می بینند.

 

۱۴٫ مرخصی برای سفر

شرکت رزرو هتل HotelTonight این امکان را برای کارمندان فراهم می کند که بطور رایگان سفر کنند یا از تخفیف هزینه کارمندان از طریق اعتبار هتل استفاده کنند. کارکنان HotelTonight شانس دارند که از طریق رویدادهای ماهانه گردشی ، بتوانند در یک تعطیلات رایگان برنده شوند ، و همچنین واجد شرایط زمان تعطیلات انعطاف پذیر هستند ، که به آنها امکان می دهد برنامه HotelTonight را تجربه کرده و در هتل های این مجموعه وقت بگذرانند.

 

 

 

نظرات کاربران