sketch چیست

sketch چیست؟

Sketch نرم افزاری برای سیستم عامل mac است. Sketch یک نرم افزار برای طراحی دیجیتال است. اصلی ترین کاربرد نرم افزار Sketch، طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری موبایل، وب و دسکتاپ است. اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم که نرم افزار Sketch چیست، باید بگوییم که نرم افزار Sketch از آن جا که یک نرم افزار طراحی است، تمام گرافیک های به کار رفته را مقیاس پذیر می کند.

برای آنکه لایسنس نرم افزار Sketch را به دست آورید، باید تنها یک بار 99 دلار واریز کنید. سپس بعد از آن برای یک سال می توانید نرم افزار را در اختیار داشته باشید. امروزه، نرم افزار Sketch یک ابزار پیشرو برای طراحان UX/UI برای طراحی UI است. البته نرم افزار های دیگری هم در رقابت با نرم افزار Sketch برای طراحی UI وجود دارند که همگی از کیفیت بالایی برخوردارند. اگر بخواهیم بعضی از رقیبان نرم افزار Sketch را نام ببریم، می توانیم به Adobe XD، Figma و InVision Studio اشاره کنیم.

یکی دیگر از مزیت های نرم افزار Sketch این است که افزونه های زیادی در این نرم افزار به راحتی نصب می شوند. به دلیل تعدد و تنوع زیاد افزونه هایی که در این نرم افزار نصب می شوند، شما می توانید به راحتی امکانات نرم افزار Sketch را گسترش دهید. همچنین می توانید از پلاگین Sketch برای مدیریت آسان کتابخانه طراحی سیستم UI استفاده کنید. منابع طراحی رایگان زیادی وجود دارند که به صرفه جویی در زمان و شروع سریع پروژه های طراحی کمک می کنند.

موارد قابل طراحی با نرم افزار Sketch چیست؟

sketch چیست

تا به اینجای مقاله به شما توضیح دادیم که نرم افزار Sketch چیست. همانطور که بیان کردیم نرم افزار Sketch برای طراحی UI کاربرد دارد. در این بخش به بررسی موارد قابل طراحی با نرم افزار Sketch می پردازیم. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

موارد مرتبط با طراحی UX/UI:

  • طراحی رابط کاربری مثل طراحی دسکتاپ، وب و موبایل
  • طراحی آیکون
  • طراحی آیکون برنامه
  • نمونه سازی با کمک ویژگی های داخلی نرم افزار Sketch
  • کتابخانه های رابط کاربری برای سیستم های طراحی

موارد مرتبط با طراحی گرافیک

از آن جا که نرم افزار Sketch به دلیل هدف طراحی دیجیتالش، از نمایه CMYK داخلی برخوردار نیست، استفاده از آن برای اهداف چاپ حرفه ای توصیه نمی شود.

نرم افزار Sketch برای چه کسانی مناسب است؟

نرم افزار Sketch برای چه کسانی مناسب است؟

حال که به شما توضیح دادیم که نرم افزار Sketch چیست، بهتر است به این موضوع بپردازیم که نرم افزار Sketch برای چه کسانی مناسب است. همانطور که در توضیح نرم افزار Sketch چیست بیان کردیم، نرم افزار Sketch نرم افزاری برای سیستم عامل مک است. در نتیجه، اگر از سیستم عامل مک استفاده نمی کنید، نرم افزار Sketch نمی تواند برای شما مفید باشد.

البته یک نرم افزار در سیستم عامل ویندوز وجود دارد که می تواند فایل های گرفته شده از نرم افزار Sketch را تفسیر کند. در نتیجه می توانید فایل های نرم افزار Sketch را در آن برنامه در سیستم عامل ویندوز خود اجرا کنید، اما مشکلی که این نرم افزار دارد این است که شما نمی توانید این فایل ها را ویرایش کنید. در واقع، این نرم افزار تنها برای مشاهده فایل های Sketch در سیستم عامل ویندوز مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی دیگر از مزیت های نرم افزار Sketch این است که به دلیل به روز رسانی های متعددی که برای این برنامه آمده است، نرم افزار Sketch نرم افزاری بسیار سبک و روان است. در واقع، برای اجرا و کار با نرم افزار Sketch نیازی نیست که یک رایانه شخصی قدرتمند داشته باشید. حتی می توان گفت که نرم افزار Sketch بر روی ارزان ترین مک موجود هم می تواند به خوبی و بدون نقص اجرا شود.

بهترین ویژگی های Sketch چیست؟

بهترین ویژگی های Sketch چیست؟

محبوبیت نرم افزار Sketch در طی چند سال گذشته به طور چشمگیری افزایش یافته است. در این بخش از مقاله سعی کرده ایم بعضی از بهترین ویژگی های نرم افزار Sketch را بررسی کنیم.

  • پلاگین ها

همانطور که گفتیم، نرم افزار Sketch از تعداد زیادی پلاگین تشکیل شده است که شما می توانید متناسب با نیاز خود آن ها را نصب کنید تا عملکرد نرم افزار خود را بهبود ببخشید و وظایف خاصی را خودکار کنید. دلیل افزایش محبوبیت Sketch این است که توسط یک جامعه باورنکردنی از توسعه دهندگان و طراحان اختصاصی پشتیبانی می شود.

  • پیش تنظیم های Artboard

Sketch یک بوم بی نهایت دارد که به شما امکان می دهد تابلو های هنری انعطاف پذیر را ایجاد کنید و بین آن ها جا به جا شوید. علاوه بر این، مجموعه ای از پیش تنظیم های Artboard وجود دارد که می توانید از آن ها برای سازماندهی کار خود با ابعاد از پیش تعیین شده استفاده کنید.

نظرات کاربران