تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی | کلید افزایش فروش

تبلیغات نمایشی یا دیسپلی مارکتینگ به حالتی از تبلیغات گفته می شود که در آن بازاریاب ها از تبلیغات بنری و سایر تبلیغات بصری برای تبلیغ محصولات خود در وب سایت ها، برنامه ها یا سایر رسانه های اجتماعی استفاده می کنند. دنیای تبلیغات هر روز بزرگ تر می شود و به همین دلیل، آشنایی با ساختار و مدل های مختلف تبلیغ برای بازاریاب ها و حتی افراد معمولی ضروری است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد تبلیغات نمایشی و نکاتی که لازم است در رابطه با آن بدانید توضیح دهیم.

تبلیغات نمایشی چیست؟

دیسپلی مارکتینگ یک نوع تبلیغ است که در آن از محتوای نمایشی برای کاربر استفاده می شود. تصاویری که در تبلیغ، مورد استفاده قرار می گیرند، جذاب و برای جلب توجه کاربر طراحی می شوند.

دیسپلی مارکتینگ یک روش بسیار سودآور و محبوب برای بازاریاب ها است؛ زیرا راحت تر می توانند به کمک آن، مشتری ها را به سمت خود جذب کنند. محتوا های نمایشی ممکن است در قالب متن، تصویر یا حتی ویدیو برای عموم مردم نمایش داده شوند.

اگر به سایتی مراجعه کنید، احتمالا می توانید تبلیغات نمایشی را در گوشه و کنار صفحه سایت مشاهده کنید. این تبلیغ معمولا یک بنر تبلیغاتی است که به نمایش گذاشته می شود. تقریبا اکثر کمپین های تبلیغات از متن های ساده استفاده می کنند.

اکثر کمپین های تبلیغاتی موفق معمولا ترکیب هوشمندانه ای از تصاویر، متن، گیف ها و ویدیو ها را استفاده می کنند و آن را در سراسر اینترنت به نمایش در می آورند تا بتوانند پیام خود را به مخاطب منتقل کنند. یک بازاریاب حرفه ای برای زبان، طراحی، شکل و همچنین اندازه بنر خود وقت می گذارد تا بتواند تبلیغی جذاب ایجاد کند.

فرآیند هدف گذاری تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی

یکی از ویژگی های مثبت تبلیغات نمایشی امکان هدف گذاری برای آن است. این تبلیغات را می توان به نحوی طراحی کرد که با نیاز های مخاطب سازگاری داشته باشد. به کمک هدف گذاری برای تبلیغ، می توانید مطمئن شوید که تبلیغ شما توسط مخاطب دیده می شود و هزینه و بودجه ای که برای تبلیغات کنار گذاشته شده اید هدر نمی رود.

هدف گذاری برای دیسپلی مارکتینگ یک فرآیند پیچیده است؛ اما در نظر گرفتن موارد زیر به شما کمک می کند تا تبلیغات بهتری داشته باشید:

  1. مخاطب خود را شناسایی کنید: اولین و مهم ترین کاری که برای موفق شدن تبلیغات نمایشی باید انجام دهید این است که مخاطب های خود را بر اساس سن، جنسیت، علایق و مواردی که فکر می کنید مهم است دسته بندی کنید.
  2. شناسایی کلمات کلیدی هدف : کلمات کلیدی نقش مهمی در تبلیغات ایفا می کنند. اگر بتوانید کلمات کلیدی خوبی را انتخاب کنید و بر اساس آن ها تبلیغ خود را ایجاد کنید، شانس موفقیت شما به میزان زیادی افزایش می یابد.
  3. تبلیغ در سایت های مرتبط: نکته مهم بعدی در تبلیغات نمایشی این است که سعی کنید تبلیغات خود را در سایتی به نمایش در بیاورید که با حوزه کسب و کار شما مرتبط باشد. اینگونه شانس جذب مخاطبان از طریق تبلیغ افزایش می یابد.
  4. تبلیغ در صفحه مرتبط : مورد بعدی مربوط به تبلیغ در صفحه مرتبط می شود. به عنوان مثال، اگر تبلیغ شما در مورد یک مدل خاص از خودرو است، می توانید تبلیغ خود را در صفحات بررسی این خودرو در سایت ها بگذارید.
  5. تبلیغ بر اساس سلیقه افراد : گوگل همواره داده هایی درباره رفتار کاربران خود جمع آوری می کند و بسته به آنچه که کاربران به دنبال آن هستند تبلیغاتی را برای آن ها نمایش می دهد. برای مثال یک فرد علاقه مند به خودرو ممکن است که تبلیغاتی درمورد لاستیک خودرو ببیند. شما نیز در تبلیغات نمایشی باید همین گونه عمل کنید. سعی کنید تبلیغاتی را به کاربران خود نمایش دهید که با سلیقه آن ها مرتبط است.

انواع تبلیغات نمایشی

انواع تبلیغات نمایشی

دیسپلی مارکتینگ می تواند به شیوه های مختلفی اجرا شود که هر کدام از آن ها ویژگی های مرتبط با خود را دارند. در ادامه برخی از رایج ترین شیوه های تبلیغ نمایشی را نام خواهیم برد.

  1. تبلیغات بنری

رایج ترین نوع تبلیغات نمایشی، تبلیغات بنری است. اگر به اینترنت و سایت های مختلف مراجعه کنید، می توانید بنر های متعددی را مشاهده کنید که در حال تبلیغات خدمات یا محصولات مختلف هستند. بنر های تبلیغاتی معمولا در بالا یا کناره های صفحات قرار می گیرند تا بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند.

  1. رسانه غنی

رسانه غنی نوع جدیدی از تبلیغات نمایشی برای جذب مخاطب است. این روش خلاقانه در حال حاضر یکی از تاکتیک های جدید برای دیسپلی مارکتینگ محسوب می شود که در آن از عناصر مختلفی مانند ویدیو، صدا و عناصر قابل کلیک برای جذاب تر کردن تبلیغات استفاده می کنند.

display advertising
  1. تبلیغات بینابینی

نوع بعدی تبلیغات نمایشی، تبلیغات بینابینی است. این نوع از تبلیغات قبل از اینکه بخواهید وارد صفحه ای شوید، کل صفحه را اشغال می کند و خود به عنوان یک صفحه جداگانه ظاهر می شود. امکان جلب توجه مخاطب توسط این مدل تبلیغ بسیار زیاد است؛ چرا که کل صفحه با تبلیغ اشغال می شود.

  1. تبلیغات ویدیویی

اگر بخواهیم درمورد قیمت صحبت کنیم، باید بگوییم که تبلیغات ویدیویی گران ترین مدل از تبلیغ نمایشی است؛ اما قطعا ارزش آن را دارد. در حال حاضر این نوع تبلیغ بیشتر در پلتفرم هایی مانند یوتیوب و اینستاگرام انجام می شود؛ زیرا مخاطبان بسیار زیادی دارند و می توانند کار تبلیغ را برای تبلیغ کننده بسیار راحت تر کنند.

جمع بندی

تبلیغات نمایشی یکی از روش های موثر و پرطرفدار برای ارتباط با مخاطبان و افزایش فروش محصولات و خدمات است. تبلیغات نمایشی می تواند به صورت بنر های تصویری، ویدیو های تبلیغاتی، انیمیشن های جذاب، بازی های تعاملی و غیره باشد. تبلیغات نمایشی مزایای زیادی دارد. به همین دلیل امروزه اکثر تبلیغاتی که مشاهده می کنید، به شکل نمایشی است. برای آشنایی بیشتر با این دست از تبلیغات، در این مقاله درمورد دیسپلی مارکتینگ و نکاتی که لازم است در رابطه با آن بدانید، توضیح دادیم.

 

نظرات کاربران